Monday, May 6, 2013

4 nädalat stardini

Sel nädalal kaldusin plaanist välja natuke. Alguses plaanisin teha kolm jooksu ja viimase siis pikemalt, aga kuna mind laupäval räägiti kuidagi ära 5 km võistlusele, siis pühapäeval oli jalg tiba kange ja igaks juhuks väga pikka jooksu ette ei võtnud.
Sai siis selline:
K jooks 41 min, 5,47 km+ lihas 30 min
N jooks 52 min, 7,01 km
L jooks 38 min, 6,5 km
P jooks 1h38 min, 12,83 km+ lihas 25 min

Nuh,  vist mõned kilomeetrid võiks veel olla. Samas las siis olla natuke alla kui üle.
Aga laupäevase jooksu kohta siis kirjutaks lahti, et käisin Järve metsas talgutel. Joosta polnud plaanis, küll aga oli plaanis laps lastejooksule saata. Kuidagi siiski juhtus nii, et ühel hetkel oli nimi kirjas ja  tegin metsa all soojendusjooksu. Stardis ringi vaadates oli kohe selge, et erilisi šansse võita ei ole :) Ja kui stardipauk käis, jäingi kohe maha. Enamvähem mingi 500 metrit jaksasin Ruthi sabas ära kannatada, siis hakkas vahe tasapisi muudkui venima. Pressisin nii nagu jõudsin, aga mida pole, seda pole. Esimese ringi lõpus oli mul toss täista väljas ja korraks isegi mõtlesin, et ei lähegi teisele ringile. Aga siis Marius karjus raja äärest, et kõige suurem võit on võit iseenese üle ja ma mõtlesin, et ei kurat, kui ma juba tulin, siis nii kergelt alla ei anna. Teise ringi esimesel tõusul oli mul hapnikukraan juba nii kinni, et kõndisin tõusust üles ja mäest alla ka, et natuke hapnik jälle liikuma mahuks. Edasi kannatas joosta jälle ja teise tõusuga enam selliseid raskusi ei olnud.  Noh, läbi ta lõpuks sai ja finišis selgus, et enda kohta tegin super jooksu. Aeg 26.09 on kindlasti kaugelt kaarega mu elu parim 5 km.
Kuna rahvast oli millegipärast väga vähe, siis vaatamata sellele, et olin pika vahega viimane, õnnestus saada naiste klassis auhinnaline kolmas koht :) Uhh, sprint on ikka raske mu jaoks. Huvitaval kombel hakkasid kuskil 3. km alates tunda andma kõhulihased, täitsa enneolematu kogemus.
Ühesõnaga natuke ikka see ulmeline aeg ehmatas ära ja võtsin pühapäeval rahulikult. Tuul oli ka suur, kui veel vabandusi otsida, miks pühapäeval jooks plaanitust lühemaks jäi.
Sel nädalal vaja kindlasti ära teha üks pikk jooks ja siis edasi vaja ainult terve püsida.
Teoorias ei tundu ületamatult keeruline.


6 comments:

 1. Mis see pikk jooks su jaoks on?
  Tuled Otepäele jooksma?

  Tee parem 10 min soojendust, siis 15 km-i võistlustempost tsipa kiiremini ja siis 10 min lõdvestust.
  Mis sa selle pika jooksuga ennast piinad.

  ReplyDelete
 2. Otpääle ei tule. Vat ma ei teagi, kas on vaja neid hirmus pikki jooks teha. Jooksjad ütlevad, et on. Teised ütlevad, et ei ole. Ma ei teagi, mis mind päästaks sellest pärast 30 km saabuvast totaalsest haamrist.

  ReplyDelete
 3. ma soovitaks ka ikka otekat. paar kilomeetrit sooja, siis kella järgi oma õige ja vajaliku tempoga tiksud maa läbi, seal on jooksjaid sul seltsiks küll ja veel, melu, söögid-joogid:). ja kui siis veel jaksu on, siis teed veel jahutuseks 2-3 km.

  ReplyDelete
 4. Pean liiga kalliks üritust. Praegu on stardimaks 40 euri, minu arust ikka liiga kallis lühikese jooksu kohta. Suusast ma saan aru, et on vaja rada sisse ajada ja jook soojas hoida, aga jooksule ei taha nii palju kulutada. Ja ma mäletan küll eelmist korda, kui te mulle rajaprofiili näitasite, et ainult allamäge läheb. Teglikult oli algus ainult tõus, tõus, järgmine tõus ja siis veel tõus. Ja niikuinii on palav kah.
  Kärss kärnas ja maa külmunud :)

  ReplyDelete
 5. kas sa siis ei tea, et kirja tuleb panna esimeses voorus. siis oli kindlasti 20€, ei rohkem :)

  ReplyDelete
 6. tean küll, aga esimese vooru ajal oli mõte jooksmisest alles ebameeldiv

  ReplyDelete

Õnneks lund ei ole

Vigastus tähendab tegelikult kaugelt rohkem kui tühipaljas fakt, et maraton jäi jooksmata. Alustades juba sellest, et haiguslehte ei võta...