Friday, January 22, 2016

Nelikend, raisk!

Nonii. Aasta on vahepeal sujuvalt vahetatud ja vahetunud on ka mu isiklik aasta ja nüüdsest ootab mind N40  vanuseklass. No on ikka raske uskuda, et inimesed üldse nii vanaks elavad. Ja isegi mina!
Aga fakt on, et nii on.

Uus aasta siis hakkas pihta kohe Jõulumäel suusatamisega. Väga lahe oli. See hooaja esimene suusasõit on ikka eufooriline ja üliäge. Kahjuks siis jah, nagu ka juba juttu on olnud, lõhkusin teisel päeval suusakepi(kolmandat korda poole aasta jooksul) ja kukkusin sõrme mõra. No ega mõra sõrmes ju eriti midagi ei sega. Kuna katki oli vasaku käe neljas sõrm, siis söömist, telefoni ja arvutiga opereerimist see ei seganud. Teipisin väikse sõrme külge kinni, et kogemata ei vajutaks S tähte sellega. Kahte asja see siiski segab: kangi tõstmist ja.. kurat küll, suusatamist! :) Ja eriti klassikas see neljas sõrm ikkagi võimleb päris hoolega. Vähemalt minul küll.
Noh, nädalakese ikka ravisin teist ja suusatamas ei käinud. Aga siis läksin ikkagi proovima. Seoses teibitud sõrmega olid jälle uued ja huvitavad probleemid: nimelt ei saanud panna kätte sõrmkindaid ja pidin labakatega sõitma alguses. No nii hullult hakkasid käed higistama, kuigi vist üks päev oli mingi 18 kraadi külma.
Aga sel nädalavahetusl käisin Otepääl laagris ja sõrme enam ei teipinud. Vabatehnikat ei seganud enam, klassikas andis vähe tunda ja pärast ikka valutas. Aga sõidurõõmu igatahes ei rikkunud.

Muidu on selline harukordne aasta, kui Tallinnas on rohkem lund kui Lõuna-Eestis. Ses mõttes on hea mugav talv. Isegi Järve metsas on tunduvalt kobedamad suusaolud, kui Tartu Maratoni rajal.

Otepää viimase trenni tegime Pühajärve jääl ja  seal oskasin ma niimoodi käbla käia, et põlv on siniheleroheline nagu valgus, teate küll kuskohas. Noh. Positivne on see, et organism ikka kahe valuga korraga toime ei tule. Pärast seda enam sõrm ei valuta :) Aga põlv annab tõusul tunda ja maratonile päris minna sel nädalal ei julge. Sõidan niisama metsavahel.

Kas ma juba ütlesin, et mul hakkas lilleline töötuelu

 (traagikat ja skandaali ei ole mõtet otsida, mul oli tähtajaline projekt) ja ma saan käia valgel ajal suusatamas. Jõle lahe. Ainuke probleem on, kas võtta klassikasuusad või vabatehnikasuusad. Pikas perspektiivis see ei ole eriti jätkusuutlik elustiil muidugi, aga mõnda aega kavatsen küll lihtsalt puhata.
Aga kui keegi teab mõnd toredat töökohta, kus mitte midagi tegema ei pea, palk on normaalne ja üle kolme päeva nädalas kohal käima ei pea, siis antagu lahkesti teada. Ma tulen!


Ja sünnipäevakingiga ka eputan. Aaitäh! :)
Järgmine kord lubati esmaabikarp kinkida.


2 comments:

  1. mis need on? kargud? sünnipäevalugu kah:) https://www.youtube.com/watch?v=-hjkx7iYbAY

    ReplyDelete
  2. need on mu uued suusakepid. Kusjuures jube kerged.
    Laulu eest tänud muidugi :)
    Tegelikult on see Kurjami plaat nii hea, et seda tuleks kogu aeg linkida ja jagada kuskile, et inimesed kuulaksid normaalseid laule mitte mingit kuradi haudiipisjorlaav´i ja muud skaiplussi.

    ReplyDelete

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...