Thursday, March 27, 2014

Tempo moderato

Aastaajad on vahepeal nii kiiresti vahetunud ja muidu ka elule kiiremad vindid jälle sisse lükatud, nii et pean kohe mõtlema hakkama kus ma jäin oma jutuga.
Ahah. Eelmine nädal käisin neli korda jooksmas ja korra pump fx trennis. Ühesõnaga avasin jooksuhooaja. Erinevalt paljudest teistest, kes kurdavad, et pärast talve tuleb hakata jooksuga nullist peale, ma ütleks, et iga kevad on järjest kergem. No päris maganud ju pole ka vahepeal. Ühesõnaga läks suht kergelt.

Selle nädalal oli alguses jälle talv (tegelikult oli eelmisel teisipäeval ka talv ja ma vaatasin Nõmmel, ilakett suunurgas tilkumas, kuidas inimesed suusatasid) ja järjekordselt mu sõna lõpetatud suusahooajast ei maksnud midagi. Võtsin suusad välja ja tiirutasin nii esmaspäeval kui teisipäeval. Kusjuures rajaolud olid peaaegu et selle talve parimad. Sellised väga nauditavad trennid olid.
Lumevaba talve kõige suurm pluss minu jaoks oligi see, et tuli vabatehnikat järgi aidata kuna klassika tingimusi ju lihtsalt ei olnud. Ja teatavad edusammud justkui täitsa olid. Vähemalt jõu taha enam asi ei jää. Vähemalt ma ise tunnen, et ei ole enam selline kangutamine. Pigem ikka puhas tehnika küsimus, mulle tundub. Ma vist sain selle talvega rohkem uisukilomeetreid kirja kui varasemas elus kokku. Mis on tegelikult kurb, sest klassika meeldib mulle palju rohkem.

Millest ma veel olen unustanud kirjutada, on see, et tütrega oleme mitu korda uisutamas käinud. No ma uiskudega seisan püsti küll ja tagurpidi oskan ka sõita. Pääsukese teen ka ära peaaegu, kuigi see on rohkem võibolla tuvi moodi pääsuke  :) Sellega mu oskused laiemas plaanis piirduvad ka. Aga tegevusena väga muhe kvaliteetaeg ja mulle meeldib küll.

Nii. Ja laupäeval avasin rogainihooaja ja käisime XT Talverogainil. Kui Anne ütles, et ta on kuu aega iga päev jooksmas käinud, siis oli pilt selge, et läheb tulistamiseks. Ja läks ka. Seekord anti kaart kätte 5 minutit enne starti ja kuna meie võitkonna kõige kõvem trump on ilmselgelt matemaatika, siis mina arvutasin turboga parima punktisummaga marsruudi välja ja Anne arvutas igasugu muud tingimused (aeg, teepikkus ja maastiku omapära) ja korrigeeris mu trajektori ümber. Aga tegelikult plaanisime käigupealt kohe pärast starti ümber ja läksime ikka suuri punkte ahnitsema nagu ma algul välja pakkusin.  Joosta jaksasime päris hästi. Õnneks ma maha ka ei jäänud väga, kuigi alles panin tosud jalga. Seesama point, mis ma ka suusas märkasin, et jõudu lihtsalt on rohkem.
Seekord väga seiklusi ei juhtunudki. Ainult lõpus tulime Tabasalu pangast otse alla ja see oli päris huvitav tegevus, püksitagumik oli pärast nagu liivakastis mängivatel tittedel. Saledamad neiud pugesid värava alt ka läbi enne finišit, a me hindasime rahulikult olukorda ja leidsime, et köhhköhh.. nii kiire ka ei ole :)
Rogaini juures mulle õudselt meeldib see psühholoogiline faktor, kuidas esimene tund aega hüppad korralikult lompidest üle ja kõrvalt , et jalad märjaks ei saaks. Tavaliselt esimese tunni lõpuks ikkagi saavad. Ja kuskil kolmanda tunni keskel paned tuima näoga vööni jõest või põlvini porist läbi, peaasi, et otse ja võimalikult väikse lisakuluga.
Ühesõnaga läks meil väga hästi. Läbisime 27 km kopikatega ja punkte saime 88. NN klassis vahetasime eelmise aasta 9. koha seekord 7. vastu, millega me muidugi ülimalt rahul oleme. Kui me mõlemad ühe hooaja korralikult saaks trenni teha ja mõlemad 5 kg alla võtaks, siis orienteerujad peaks värisema :) Siiani pole veel juhtunud, et mõlemad terved püsinud oleks, aga ükskord see juhtub.

Vot. Muidu konventeerisin vahelduseks jälle oma vaba aja tagasi eurodeks ja ärisin kapitalistidele mõneks ajaks maha. Edukas kapitalist teatavasti peab loobuma ainult ühest asjast. Elamisest. Seega on mul jälle käsil logistikaülesanded, et mida, kuidas ja kuhu ja läheb veidi aega kuni kõik funkama saab. Hetkel tundub suht võimatu trenniks aega leida. Aga tsiteerides klassikuid: ei ole olemas väljapääsmatuid olukordi, on ainult saamatud inimesed. Aga see moderato jääb endiselt kättesaamatuks unistuseks. Ikka siia või sinnapoole nihkes kõik mu asjad on. Oijah.

No comments:

Post a Comment

Õnneks lund ei ole

Vigastus tähendab tegelikult kaugelt rohkem kui tühipaljas fakt, et maraton jäi jooksmata. Alustades juba sellest, et haiguslehte ei võta...