Wednesday, April 9, 2014

6.20

Kiire, nii kiire on jätkuvalt. Kui juba hakkaski enamvähem mingi graafik välja kujunema, kaevati üles üks minu jaoks logistiliselt väga oluline kilomeeter. Mis tähendab siis kilomeetrit jalutuskäiku nii hommikul kui õhtul. Mis ju tähendab jälle lisaajakulu (lahe sõna, onju). Ja mis siin keerutada, hommikuti on see pigem siuke noor RatRace - kontsadega ja jõle kiiresti on vaja :) No kl 18 trenni jõudmine sel kevadel ei ole võimalik, see on juba selge. Või siis eeldab sotsiaalseid manipulatsioone ja kooskõlastamisi, mis võivad osutuda mitte eriti kasulikeks. Kl 19 võiks teoreetiliselt jõuda isegi mõni päev hea tahtmise korral. Ja tahtmist justkui oleks.

Igatahes olen ma olnud tubli ja korralik nigu mingi oivik autahvlil. Päriselt ka! :)
Vahepeal olen teinud sellised jooksud:
T jooks 4,99 km
N jooks 5,24 km
P jooks 7.95 km
E jooks 5,2 km
K jooks 5,5 km
R jooks 5,4 km
L jooks 13,6 km
Lisaks siis korra aeroobikat ja korra jalgratast(!). Tööpäevade jooksud on tehtud kõik algusega kell 6.25 umbes ja keskmise kiirusega 7.30 per kilomeeter. No siuke mõnus uimerdamine, aga praegu kuidagi sobib täitsa. Pole mingit hullu eesmärki ka kuklasse tagumas ja selles mõttes aega on justkui laialt. Ja polegi väga õudne see varajane ärkamine. Välja arvatud üks hommik, kui oli kuus kraadi külma ja ma läksin paljaste säärtega. Siis oli küll veidi ebameeldiv :) Kaks hommikut ma olen siiski plaanitud jooksu asemel pool tunnikest veel maganud. Ja päris 6.20 (nagu ma iga hommik plaanin) pole veel kordagi uksest välja saanud, mõni minut ikka üle läheb. 6.23 on parim aeg siiani :) omamoodi hasart on juba vaadata, kas õnnestub ükskord see 6.20 ka kell käima panna.
Viimasest jooksust võiks veel kirjutada, et selle 13 km jooksin Pärnus Raeküla terviserajal ja see oli väga mõnus jooks. Rada oli kuiv ja lind laulis ja puha. Ja kerge oli joosta. Ainult ma pole siiani aru saanud, kust pagana kohast läheb 10 km ring seal. Läksin viida suunas, aga kohe sai mõistus otsa ka, sest tee sai otsa ja polnud justkui kuskile minna. Peab uurima mõne kohaliku käest.

Plaanide kohta on palju küsitud. Plaanid on, aga kuna kooskõlastasin seekord plaanid treeneriga, kes piltlikult öeldes punase vildikaga plaani üle käis ja kõik lahedamad kohad maha kriipsutas, siis midagi suurejoonelist enam järgi ei jäänud :) No pool motivatsiooni ka läks kohe, mistõttu võib ju loota, et üle ei treeni seekord vähemalt. Tingimusel, et ma teen ka ikka seda, mis kirja panin ja igavusest mingeid ekstreemsusi katsetama ei hakka.
Aga panen siis kirja: see aasta tuleb kevad teisiti. Tiu-tiu ja.. maraton, katse nr 6 toimub 14. september 2014

No comments:

Post a Comment

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...