Monday, November 7, 2016

2x 10

Jooksuhooaja lõppu kirjutaks siis kahest jooksust, mis sai pärast seda joostud, kui ma lubasin, et kunagi enam ei jookse (millest nädal hiljem sai "kunagi ei jookse maratoni" ja veel natuke hiljem "sellel aastal enam ei jookse maratoni").
Kaks nädalat tagasi jooksin Pärnus  rannajooksu, mis oli 10 km pikk. Ilm oli vihmane ja tuuline, aga mõtlesin, et alla tunni võiks ära punnitada, sest tegelikult mulle selline ilm sobib üsna hästi. Ja sain kah ilusti 58.02, mis tähendas, et maraton oli edukalt ära põetud arvatavasti.
Muidu oli ka Pärnu jooks tore, aga Pärnu jooksud ongi kõik toredad. Noh, eelkõige seetõttu, et seal on ju täitsa sile maa st et iizi-iizi, ükskõik mis olekus läbi ikka koperdab enamvähem enda jaoks rahuldava ajaga  :)

Nii. Ja Ida- Virumaal siis ka tegin  Esimesel Naistemaratonil 10 km. No kesse teadis, et sajab pool meetrit lund maha selleks kuupäevaks? Aga vat sadas ükskord elus ometi. Ja kuna juba lubatud sai, siis tuli minna.
Auto aknast avanesid maalilised vaated, igal pool oli lumi. Kui ma mõtlesin sellele, et kohe ma jooksen kogu selle postkaardivaate keskel, libedal ja jäisel rullirajal 10 ringi asfalditossuga, siis see mõte tundus mulle nii ajuvaba, et seda errorit mu ajus ei ole kuidagi võimalik lihtlausete ega ka mitte keerulisemate lausekonstruktsioonide abil selgitada.
Aga ma jooksin. Lahe jooks oli jälle, selline mõnusa kiiksuga. Ja ilmastikuolud tegid selle päris suure kiiksuga jooksuks. Ringitamine oli päris lahe, mulle sobis täitsa, ühtlasi oli väga hea ülevaade rajal toimuvast. Ja eilsest alates on mu 10 km isiklik rekord joostud suusariietes, 1 km pikkusel rullirajal -6 kraadiga ja lumega. Vot nii. 25 sekki parandasin isiklikku ja uus rekord on 56.52.

Järelikult olen ma vahepeal midagi õigesti ka teinud. Ja las selle helge teadmisega see hooaeg lõppeb. Ma muidugi kõige parematel päevadel pole lihtsalt nii lühikest maad jooksnud aja peale, aga las see praegu jääb mu enda teada :)

Siit edasi on lumi ja suusad ja valleraa! :)


No comments:

Post a Comment

Õnneks lund ei ole

Vigastus tähendab tegelikult kaugelt rohkem kui tühipaljas fakt, et maraton jäi jooksmata. Alustades juba sellest, et haiguslehte ei võta...