Sunday, February 3, 2013

Mulgi maraton

Kolmapäevani olin ma ikka suht läbi Sakalast. Siis tegin ühe jõusaali otsa ja läks oluliselt paremaks olemine. Nädalavahetuseks oli täitsa okei jälle. Seega pakkisin kola jälle autoses ja seekord põrutasin teise Mulgimaa serva. Seal oli juba tuttav rada, 2011 sõitsin seal. Selle vahega, et eelmisel korral oli see 29,5km pikk, seekord 32,9km. Mulgid, teadagi, tuntud koonrid ju, ei raatsi pikka rada teha - kui Sakalas sõideti 4 ringi, siis Mulgis  koguni 6 ringi :) Aga ei, mulle teglikult ringitamine sobib. Kuigi suht keeruliseks läheb see ringide lugemine alates 3. ringist.

Enne starti (ma ei tea, kuhu see rist tuleb lüüa, aga jõudsin kohale 40 minutit enne starti) avastasin, et suusk absoluutslt ei pea. Tõmbasin mingi määret alla, oma arust ikka südamest, aga paremaks see küll midagi ei teinud. Suuska ma pidama ei saanud. Eks ilm oli ka selline -2 kuni +2 ja rada jäine.
Niisiis rapsisin esimesel ringil tõusudel  liiga palju ja üritasin üles saada, aga no mida polnud, seda polnud.  Kokkuvõttes olin ma pärast esimest ringi suhteliselt väsinud :) Järgmised ringid seetõttu muidugi kannatasid. Paaristõukeid ka 30 km teha ei jõua, seega võitlesin oma mittepidava suusaga füüsika vastu ja noh, ütleme siis, et jäin kaotajaks. Aga hea tuju säilis lõpuni ja korralik trenn Tartu jaoks jälle juures. Viimasel ringil sain kahest suusatajast mööda kah. Ühega neist sõitsime 4 ringi koos, tal oli täpselt sama probleem, mis mul, aga tema väsis viimaseks ringiks rohkem ära.


Muidu oli väga tore maraton. Rada oli selline ee.. mitte ülearu kerge, aga ära ka ei tapnud. Kaks raskemat tõusu oli (aga neid siis mõlemat 6 korda) ja meeldivalt pikkade vahedega, et kannatas ronida küll. Väiksemaid mõnusaid tõusukesi on ka üksjagu. Selliseid, kust ilusti otse üles saab sõita.. kui suusk peab.
Rada oli super, arvestades ilmaolusid. Klassikajälg oli väga hea. Laskumisi seal rajal on suht palju, need ei ole väga kiired, aga on sellised kurvilised ja päris head suusavalitsust nõudvad. Eriti viimastel ringidel. Mitmes kurvis ikka koperdasin ja korra jäi väga vähe puudu, et rajalt välja oleks sõitnud, aga mingi ime läbi õnnestus püsti jääda ja puust mööda saada.

Kokkuvõttes sain täitsa viisaka aja kirja. 2.54 kopikatega ja tuleb rahul olla. Kiiremini ei jõudnud noh.No comments:

Post a Comment

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...