Monday, July 1, 2013

Juuni läbi


Juuni möödus taastumise tähe all.
Esimene nädal oli kõige raskem. Maraton oli vaimselt ja füüsiliselt täiesti ära kurnanud. Õigupoolest oli esimeses nädalas kaks helget hetke: rullsuusatrenn ja ... rullsuusatrenn. Paraku oli ka see liigutus ikkagi liiga suur koormus  ja jalad hakkasid pärast veel rohkem valutama. Aga tunne rullidel oli tõesti väga hea. Kõik ülejäänud aja tiksusin niisama tuima näoga laua taga ja jätsin mulje justkui teeks tööd või vedelesin teleka ees. Kuna uni oli läind ja söögiisu ka, siis kaal kukkus 2 kg allapoole nagu kolin. Stress sobib mulle.
Noh, sai neid jalgu siis tohterdatud igasugu möksi ja nõiasõnadega ja tasapisi ilmnes ka paranemise märke. Ja vaimu sai ka loputatud nii spas, maakodus kui ööklubis, mispeale maailm jälle õigetpidi pöörlema hakkas.

Esimest korda panin tossud jalga 3 nädalat pärast maratoni, traditsiooniks saanud Jaanijooksu stardis. Mõtleisn, et lihtsalt proovin, kas jalad kannavad ja kui kannavad, siis ei kihuta. Väljas oli täpselt minu ilm ka muidugi, ehk 28 kraadi ja päike lagipähe :). Ja need vahvad tõusud muidugi ka. Jalg kandis küll, aga mingit sellist tunnet, et tahaks võidu joosta, ei tulnudki õnneks. Kuna algul ei kihutanud, siis viimased 2 km mäkkejooks ei olnudki nii jube hull ja kõndisin ainult treppide osa. Finišis selgus, et isikliku jooksin üle 6 sekiga, mis oli täitsa ootamatu. Enne starti, grillvorst suunurgas, ma deklareerisin, et rekordit täna ei jookse ja eesmärk on lihtsalt õhtustele kaloritele ruumi teha ja mitte kuumarabandust saada.
Rohkem jooksnud pole ühtegi meetrit. Muidugi pärast seda Jaanijooksu olid paar päeva jalad valusad jälle, aga mitte väga hullult. Viimane nädal on täitsa okei olnud, kui välja arvata reedene autosõit Pärnusse, kaks tundi gaasivajutamist pani parema jala kergelt valutama. Tagasi tulin bussiga igaks juhuks.

Ahjaa, rattaga olen ka mõned korrad Pärnus ja maal kruiisinud, aga mingeid pikki otsi pole viitsinud teha. Rohkem niisama taastusravi mõttes.
Kokku siis vahepeal sõitsin 40 km rattaga ja 67 km rullidega, jooksin 4,58 km ja rohkem juunis midagi ei teinudki.
Juuli läheb ka täitsa plaanivabalt ja enesetunde järgi. Ühtki eesmärki praegu pole ja ühelgi võitlusel ka kirjas pole. Mis ei tähenda iseenesest muidugi midagi.

3 comments:

  1. keila poolmaratoni soovitan:)

    ReplyDelete
  2. hetkel pole ma võimeline üle 5 km jooksma, sai just täna tõestatud.

    ReplyDelete
  3. Tore oli su'st kuulda üle pika aja. Ning tasa ja targu ongi toredam. :)

    ReplyDelete

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...