Sunday, November 10, 2013

Lund endiselt ei ole

Kaks nädalat kadunud jälle ajaloo prügikasti.
Trenniraport:
K jooks 1h 18min
N pump express 45min
R  functional body 1h 5min
L imikas 2h 16min
E jõud 10min
T jõud 40 min
K jooks 58 min
N jõud 1h 10min
L imikas 2h 47 min+ suusaergomeeter

Nii. Functional body oli selline trenn Sparta tunniplaanis, mis tundus okei ja mis ajaliselt oli täpselt lõunaajal. Läksin vaatama, mis seal tehakse. Rohelist värvi trenn (ehk lihtne alguseks) ja kuna mul oli pumpist raam kange, tundus täpselt paras olevat.
Et seal midagi lihtsat tegelikult ei ole, sai suhteliselt kiiresti selgeks. Nimelt oli tegemist harjutustega, mis ei nõudnud jah erilist jõudu, kuid selle eest väga head tasakaalu. Dziisas kraist. Võiks ju arvata, et suusatrennis on mingi tasakaal tulnud. Tühjagi. Null. Vat sulle siis suusatajat, püstigi ei seisa ühel jalal. Kui mul kunagi sobiv auk tekib, siis ma ilmselt lähen sinna trenni  veel. Tõestama endale, et tegemist oli eksitusega  ja tegelikult mul on tasakaal olemas ja lihtsalt oli kehv päev :)

Imika tegime eelmisel nädalal Ruthiga kahekesi. Selline sissejuhatav trenn mälu värskendamiseks, et kuidas see käiski. Käis küll. Ruth ajas tõusudele ka ikka, ma ise poleks nii tubli kindlasti olnud. Aga kui juba mindud sai, siis selgus, et minek polnud üldse paha.

Sellel nädalal sai tehtud natuke jõu- ja ilunumbreid. Nimelt siis suusaergomeetrit tiritud. Neljapäeval 500 meetrit ja laupäeval 1km. No on ikka kole ala küll see sprint :) 500 meetrit on selline distants, kus tuleb tirida täiest jõust ja silmad kinni ehk siis väga raske. 1000m on natuke lihtsam minu jaoks, sest seal saab grammikese kergemalt tõmmata. No mõlemad tegin ära, ajad vastavalt siis 2.09 ja 4.32.
Kilomeetri tirimine laupäeva hommikul kl 10 on muidugi päris hea äratus organismile. Ja ma tõmbasin ikka peaaegu pildituks kah. Aga positiivne on see, et kui ma viimasel ajal olen olnud siuke nahahoidja, siis need kaks võistlust pingutasin maksimaalselt, mitte mingit varu ei jäänud kuskilt, seepärast on ka selline mõnus rahulolu tunne. Eelmine kord oli mu kilomeetri aeg 5.02, seega vahe on ikka üüratu ja midagi on vähemalt trennist kasu olnud.
Pärast seda hirmsat kilomeetrit vedelesin maas natuke ja siis trenni :) Esimene suusatrenn siis üle oi kui pika aja. Kuigi kerge värin oli sees ergomeetrist, oli trennis kuidagi meeldivalt kerge. Tempo sobis, tõusud sobisid, isegi liigutus tuli nagu välja. Vähemalt mulle endale tundus, et peaaegu nagu päris. Õnneks vist ei filmitud ka seekord ja ebasobivat infot saab edukalt ignoreerida.

Kokkujooksnud asjad on kuidagi lahti mõeldud, failid ajus on süstematiseeritud, katalogiseeritud, mõned kustutatud, mõned osavalt peidetud, mõnes asjas lihtsalt vaatenurka muudetud ja päris hea on praegu. Kaal on stabiilne, aga las ta siis olla. Küll ta langeb. Elame üle.

2 comments:

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...