Monday, July 4, 2016

2 nädalat

Lisaks juba kirja pandud pikale jooksule, tegin eelmisel nädalal veel kaks trenni:
K jooksin Spartasse ja tagasi ehk kokku 4,2 km ja Spartas tegin sixbacki trenni. Noh- kõht, selg, küljed, eksju. Mis jooksu puutub, siis jalg oli kange ja eks ta pidigi olema. Aga sixbackis läks küll päris lõbusalt. Vahepeal tuli teha 5 kätekõverdust ja siis ma mõtlesin küll, et ohoo kui kerge harjutus, mis värk on? Ja ega muus osas ka, ma arvan, et mu parim esitus vist selles trennis.
P jooksin 8,6 km ja väsimus oli ikka veel tunda, seetõttu jooksin 5 km vähem kui alguses plaanisin. Aga samas oli muidu ka selline raske nädal, et magama vist ei saanud ükski õhtu enne kella üht ja tööpäevad venisid ka kohati uude kuupäeva, nii et ilmselt see väsimus kõik kokku ikkagi tunda andis. Puhkamine on endiselt mu kõige nõrgem koht ja sellega peaks kuidagi tegelema. Aga ei tea kuidas? Kuidas normaalsetel inimestel kl 23 uni peale tuleb? Ei tea, mis nad teevad teistmoodi?

On üks asi veel, mille pärast ma olen natuke mures. Nimelt on mul viimaste jooksude ajal jäänud varvas valusaks. See, kus kunagi mõra oli. Novot ja nüüd ma ei teagi, kas see hakkab segama maratonil või mitte. Või kas ma jõuan tossu veel jala järgi joosta või pigem on väiksem risk joosta ikkagi vanade tossudega? Või et kas rajal tohib tosse vahetada kui jamaks läheb? :) Või kas see üldse on tossust? Äkki on mingi muu jama? Igatahes ma proovin täna vanade tossudega trenni teha ja eks siis on tõehetk.

Natuke relvastusin veel ja  selle taha, et kell 4 tunni peal tühjaks saab, ma enam pugeda ei saa. Kui joosta ei jõua, siis vidinad vähemalt on edevad @ roosad tossud ja uus kell. Meenub hetk Pirita suusarajalt, kui üks neiu auguga Fisheritel külg ees mäest üles astus. Mul on  jooksuga üsna paralleelne suhe.

2 comments:

  1. räägivad, et tänapäeva tossud ei veni. need peavad kohe sobima. a ehk valetavad. tosse vaheta palju tahad seal rajal.

    ReplyDelete
  2. mu eelmistel tossudel on selgelt näha, et parema jala kolmanda varba juures on kõrgem koht sisse veninud. Pika jooksu 14. km pidin peaaegu selle varba-värgi pärast pooleli jätma, aga siis läks üle ja pärast 20. km enam ei seganudki nagu. Aaga mis saab pärast 30. km?

    ReplyDelete

Apdeit

Nüüdseks olen ma olnud vigastatud nii kaua, et suurusjärk vist hakkab liginema kolmele kuule. Ei ole olnud lihtne :) Alates umbes 5. nädalas...